Karadeniz Oto Yedek Parça

Як Провести Хакатон І Чому Потрібно Взяти В Ньому Участь

Кожен програміст повинен стати частиною великої команди, яка працює над вирішенням спільної проблеми. Перш ніж приступати до організації заходу, проведіть роз’яснювальну роботу серед всіх потенційних учасників. Ось ключові тези, які допоможуть мотивувати співробітників. Перелік проблем повинен бути конкретним, щоб учасники розуміли, з чим працювати і які завдання вирішувати. Враховуючи, що тривалість хакатону стартує від 24 годин, напрошується питання, як же спати.

Що таке хакатон і навіщо брати в ньому участь

Тож вам потрібно продумати, де учасники будуть проводити більшу частину свого часу, тобто облаштувати також і головну локацію хакатону. В умовах воєнного стану важко планувати будь-що в довгостроковій перспективі. Крім того, якщо ваша мета — допомогти, приміром, волонтерським організаціям, ви маєте розуміти, що вони розраховують на поміч уже зараз. І якщо не організувати все швидко, кейси можуть втратити свою актуальність. Тому краще намагатися організувати все, зібрати людей та запустити роботу якомога швидше. По-перше, це відволікає команду від тривожних думок і дає можливість спрямувати свою енергію на допомогу.

Вони даютіь змогу кинути виклик собі та реалізувати власну ідею. Наприкінці квітня 2024 року, українська команда школярів з Політехнічного ліцею КПІ імені І. Сікорського перемогла на міжнародному хакатоні зі ШІ з проєктом ConnectAbility, який допомагає вивчати та озвучувати жестову мову. У фіналі українські підлітки змагалися з командами з Великої Британії, Туреччини, Казахстану й Таїланду[32]. Так, якщо у вас є ідея або проблема, яку ви хочете вирішити, ви можете організувати свій хакатон.

  • Необхідне планування, ресурси та розуміння того, як залучити учасників.
  • Що робити, якщо в країні через війну в багатьох сферах не вистачає чоловічих рук?
  • З 29 вересня по 1 жовтня 2017 року у Києві відбудеться Перший Всеукраїнський освітній хакатон EduHack.
  • Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисните Ctrl+Enter.
  • Хакатони часто мають конкретні вимоги, інструменти та технологічні стеки, якими команди мають користуватись.
  • Зібрану інформацію програма відправляє на внутрішні CRM/ERP системи компанії.

Завдяки їм талановиті спеціалісти отримали нові можливості для працевлаштування. BIG Hackathon[26] – перший хакатон від українського представництва всесвітнього дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ для пошуку технологічних рішень проблем дітей та молоді. Деякі хакатони пов’язані із вирішенням соціальним проблем та сприянню імплементації реформ в Україні. Зокрема, реформам в оборонній сфері, реформі з децентралізації влади в Україні, Судовій реформі тощо. Існують хакатони зі створення додатків для смартфонів Android[11], iOS[12] и Tizen.

Тепер поговоримо, яку користь можна отримати від участі. За форматом проведення хакатони поділяються на офлайнові та онлайнові. «Хакатон — це можливість для крутих команд зробити прототип своєї ідеї за 2 доби з допомогою менторів та експертів» — пояснює Яніка Мерило, Country Manager в ELEKS Estonia. Щодо заміни колеса, то який чоловік підніме колеса в a hundred and twenty кілограмів? До лютого вона постійно подавалася, пройшла нашу програму, у лютому відучилася, отримала свідоцтво водія. І продовжувала подаватися і ось  нарешті почала проходити співбесіди.

Саме ці мої вміння й знадобилися мені на першому хакатоні у 2018 році одночасно для 2-х команд. Вони не тільки сприяють розвитку нових технологій, а й формують лідерів індустрії та надихають хакатони молодих професіоналів на великі звершення. Розвиток хакатонів – це вкладення в майбутнє технологічного прогресу та інновацій, роблячи їх ключовим елементом сучасного IT-світу.

Розробники OpenBSD вперше використали цей термін для позначення зустрічі, яка присвячувалась криптографії в Калгарі (Канада) four червня 1999 року[3]. На неї приїхало 10 розробників для написання програм, які б не підпадали під жорсткі експортні обмеження, що встановлені США на криптографічне програмне забезпечення. Тут – справжнє роздолля для тих, хто небайдужий до журналістики, медіабізнесу та питань культури. Змагатися можна як у технічніших категоріях на кшталт “Інновацій”, так і в області контенту – від мобільного до великого екрана.

Багато сайтів і платформ, як-от Hackathon.io або Devpost, публікують інформацію про майбутні хакатони по всьому світу. Софія Бєлєнкова також пропонує майбутнім учасникам визначити роль кожного в команді. І набір на літо повністю закритий – це понад 100 жінок пройдуть навчання. Це й не дивно, бо один із форматів дозволяє брати участь хоч удома в халаті. Освітній напрям Genesis Academy регулярно організовує зовнішні хакатони у різних сферах — від дизайну до рекрутингу. Якби ми взялися перераховувати всі події, то за обсягом вийшло б кілька таких статей.

Що таке хакатон і навіщо брати в ньому участь

запуску свого проекту. Власне кажучи, це можливість повного занурення за пару днів вплинути на сферу, яка вас цікавить, створивши конкретне рішення і представивши його світу. Кожен із цих типів хакатонів має свої унікальні характеристики та приваблює певну аудиторію. Разом ці події створюють динамічне та надихаюче оточення для розвитку технологій і пошуку новаторських ідей.

Раніше подібні заходи проводилися для Maemo 5 (Nokia N900) і MeeGo (Nokia N9)[13]. Усе, звичайно, залежить від хакатона, але зазвичай переможці отримують, зокрема, і цінні подарунки від організаторів, партнерів чи спонсорів хакатону. Фахівці-маркетологи, які хочуть поглибити свої знання, мають змогу долучитися до курсу про диджитал-маркетинг в продуктовій IT-компанії Marketing School від Genesis Academy. Внутрішні хакатони проводяться для співробітників компанії з метою переосмислення старих підходів та ідей, формування командного духу та розв’язання внутрішніх проблем. У хакатонів є багато корисних переваг, саме тому вони такі важливі.

Хакатон — це не просто сходка програмерів, які декілька днів змагаються у написанні кодів. Це стормінг ідей, марафон винаходів, де спеціалісти з різних сфер non cease створюють унікальні продукти — від проєкту із захисту акул Антарктики до прототипів гаджетів для медицини. Це змагання, де кожен учасник може випробувати себе, зарядитися командним духом та запропонувати корисну для людства ідею чи продукт. Це інтенсив, який зазвичай триває від 24 до 48 годин без перерв на прокрастинацію та сон. Хакатони досить ефективні при пошуку правильних та пріоритетних програмних рішень.

Але врахуйте, що хакатони не повинні перетворюватися в рутину. Співробітники повинні сприймати їх як частково розважального події. До прикладу, одна з найбільших азіатських платформ онлайн продажу вживаних речей — Carousell — з’явилася завдяки Сінгапурському Startup Weekend 2012.

Що таке хакатон і навіщо брати в ньому участь

Взагалі великою подією вважається вже та, яка приваблює кілька сотень учасників, наприклад, європейський Junction, який проходить у провідних хабах континенту. Друга – те, що називається словом vibe; особливий настрій, атмосфера, де знаходяться учасники. Ну і, звичайно, приємно змагатися і нарешті отримати один із головних призів. І в перспективі можливість отримати грант на те, щоб розвинути прототип. На хакатоні буде можливість приєднатись до існуючої команди або об’єднатись з іншими учасниками навколо цікавої ідеї.

Волонтерські організації для нашого хакатону ми знайшли за рекомендаціями. Це команда Employer Brand Unit технологічної компанії Master of Code Global. Після початку повномасштабної війни ми поставили на паузу більшість запланованих нами активностей. Але вже за два місяці організували офлайн-хакатон для розробників.

Тоді це був “пілот”, ми хотіли дати можливості навчатися якомога більшій кількості людей, тож набирали волонтерів та переміщених осіб без цього пункту. Після його появи наші учениці лише закінчили навчання, тож про щось говорити ще зарано. Для складання іспиту ми надаємо автомобіль, оплачуємо сам іспит. Якщо комусь потрібне перездавання, один раз ми надаємо таку можливість. Тематика хакатону може бути різною, але як приклад розглянемо соціально-корисний напрям, а саме допомогу громадським і волонтерським організаціям. Ще одна не менш важлива порада для анонсу — чітко формуйте опис кейсів, над якими працюватимуть учасники.

Необхідне планування, ресурси та розуміння того, як залучити учасників. Яніка Мерило, яка була в ролі журі на хакатонах EastCode та Hack the New World, розповідає, на що звертають увагу члени журі, обираючи переможця. Вона зазначає, що це щоразу можуть бути різні критерії, але є декілька головних. Хакатон нагадує марафон, на якому команди професіоналів працюють над вирішенням конкретної проблеми, зокрема над тим, щоб змінити країну на краще.

Команда вирішила вперше спробувати свої сили у такому форматі й перемогла. Застосунок набув особливої популярності в Сінгапурі, Малайзії, Тайвані, Індонезії та на Філіппінах. Сьогодні на платформі одночасно продається понад 60 мільйонів позицій. Наприклад, медичні хакатони орієнтовані на пошук інноваційних рішень у медичній сфері, таких як медичні додатки, технології для моніторингу здоров’я та діагностики хвороб. Ці хакатони залучають фахівців із певної галузі та стимулюють розробку технологічних рішень, які можуть покращити якість життя людей. Щоб узяти участь у хакатоні, усім охочим потрібно зареєструватися й сформувати команду.

Не бійтеся задавати питання колегам та просити їх про допомогу. Зазвичай хакатони проходять у дуже доброзичливій обстановці, де кожен готовий вас вислухати. Хакатон не повинен мати нічого спільного з звичайним робочим днем.

Набори технічних пристроїв видають на місці (хоча б для того, щоб всі були в рівних умовах). Можливо, та компанія, куди ви вирішили влаштуватися, проводить власні “технологічні забіги”. Проте корпоративні “змагання” – не єдиний шанс працевлаштуватися. Великі компанії часто підтримують загальнотематичні хакатони, доглядаючи тим самим за молодими цікавими кадрами. До прикладу, Google, Whirlpool та Meta проводять внутрішні хакатони з метою культивування інноваційних підходів у створенні продуктів їхніми співробітниками. Кнопка Like, виклик чату та стрічка новин Facebook були створені під час внутрішніх хакатонів компанії.

Учасники з різних міст країни втілювали свої ідеї у життя 30 годин у потязі, який подолав шлях у понад a thousand км від Маріуполя до Львова. Усі команди презентують свої ідеї перед журі під час пітчингу. Переможці зазвичай отримують цінні призи, а також різного роду підтримку для втілення проєкту в життя (від порад і менторства до грошової допомоги). Організовуються компаніями з метою знаходження нових ідей, продуктів або рішень, які можуть бути корисними для бізнесу. Учасники можуть бути як внутрішніми співробітниками компанії, так і зовнішніми учасниками, включно зі стартапами та незалежними розробниками. Корпоративні хакатони надають учасникам можливість продемонструвати свої навички та отримати фінансову підтримку для розвитку своїх проєктів.

Наприклад, взяти участь у хакатоні чи конкурсі для громад, запропонувати власну ідею, виграти грантову підтримку і своїм проєктом вирішити нагальну суспільну проблему. Розповідаємо, як це все працює на прикладі цьогорічного хакатону для розвитку безпечних громад на сході України Hack for Locals three.0. Ці заходи створені для того, щоб студенти могли продемонструвати свої навички програмування та дизайну, працювати в командах і вирішувати реальні технічні завдання.

Fikirlerinizi duymak isteriz

Cevapla

Karadeniz Oto Yedek Parça
Logo