Anasayfa Ürün Grupları Markalar Kapıda Ödeme Ödeme Seçenekleri Hakkımızda İletişim

  MITSUBISHI YEDEK PARÇA

MARKALAR

DACIA
FIAT
FORD
HYUNDAI
HONDA
KIA
MAZDA
MITSUBISHI
OPEL
PEUGEOT
RENAULT
TOYOTA
VOLKSWAGEN

YEDEK PARÇA

 
 

ÜRÜNLERİMİZİ  sahibinden.com DAKİ MAĞAZAMIZDAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

http://karadenizotoyedekparca.sahibinden.com/

MITSUBISHI YEDEK PARÇA

  • MITSUBISHI COLT

  • MITSUBISHI LANCER
  • MITSUBISHI L200
  • MITSUBISHI CARISMA
  • MITSUBISHI L300
  • MITSUBISHI ASX
 
     
 

 

Hyundai Yedek Parça İstanbul Dacia Yedek Parça İstanbul Fiat Yedek Parça İstanbul Ford Yedek Parça İstanbul Honda Yedek Parça İstanbul Kia Yedek Parça İstanbul Mazda Yedek Parça İstanbul Mitsubishi Yedek Parça İstanbul Opel Yedek Parça İstanbul Peugeot Yedek Parça İstanbul Renault Yedek Parça İstanbul Toyota Yedek Parça İstanbul Volkswagen Yedek Parça İstanbul

oto yedek parça büyükçekmece yedek parça büyükçekmece Dacia Yedek Parça Büyükçekmece Fiat Yedek Parça Büyükçekmece Ford Yedek Parça Büyükçekmece Honda Yedek Parça Büyükçekmece Hyundai Yedek Parça Büyükçekmece Kia Yedek Parça Büyükçekmece Mazda Yedek Parça Büyükçekmece Mitsubishi Yedek Parça Büyükçekmece Opel Yedek Parça Büyükçekmece Peugeot Yedek Parça Büyükçekmece Renault Yedek Parça Büyükçekmece Toyota Yedek Parça Büyükçekmece Volkswagen Yedek Parça Büyükçekmece

Mitsubishi Yedek Parça Büyükçekmece

MITSUBISHI YEDEK PARÇA BÜYÜKÇEKMECE Yedek Parça Nedir? Orijinal Yedek Parça Nedir?
Araç üreticilerinin çeşitli parça üreticilerine, belirli kalite çerçevesinde üretimini yaptırdığı, kendi ürün numarası olan, orjinal ambalajlı paketlerde satılan parçalara orjinal yedek parça denir. Araç üreticileri, aracın her parçasını kendisi üretemeyeceği için, belli üretici firmalarla anlaşarak, aracı üretirken kullandığı parçaların ikamesi olabilecek bu orjinal parçaları yetkili servislere önerir. Orjinal yedek parçalar, araç üreticileri dışında araç ithalatçıları tarafından garanti kapsamına alınmış parçalar da olabilir.
Orjinal yedek parça ile ilgili sıkça ve genellikle de birbirinin yerine kullanılan, yedek parçaların üretim kaynağına göre değişkenlik gösteren bazı kısaltmalar vardır. Onlardan en çok kullanılanları ele alalım:
OEM (Original Equipment Manufacturer) : Orjinal ürün üretici anlamına gelmektedir. Üzerinde otomobil üreticisinin kendi markasının yer aldığı kutularda satılan, montaj malı olarak da bilinen bu parçalar otomobil üreticileri tarafından araç ile birlikte aynı ortamda üretilmiş olan orjinal yedek parçalardır.MITSUBISHI COLT L200 L300 ASX LANCER CARISMA
OES (Original Equipment Supplier) : Bu parçalar aracın üretildiği fabrikalarda üretilmez; fakat araç üretici firma tarafından belirlenen parça üretici firmalarca üretilmiş, fason yedek parçalardır. Bunlar da OEM parçalar gibi montaj bandında kullanılırlar. OEM ve OES yedek parçalar, aynı üretim tesisinde üretilen birebir aynı parçalardır; sadece fiyatları, kutu ve ambalajları farklıdır.
OEP (Original Equivalent Part) : Üreticisi tarafından OEM vasfında olduğu iddia olunan, “ikincil pazar” parçalar, otomotiv terminolojisine, yürürlükteki Blok Muafiyet Yasası uyarınca “orijinal eşdeğer parça” şeklinde girmiştir. Hâlihazırda, OEP parçalar ile A/M ( Aftermarket ) parçalar arasında önemli bir kavram kargaşası yaşanmaktadır.
OEM ve OES yedek parçalar, aynı üretim tesisinde üretilen birebir aynı parçalardır; sadece fiyatları, kutu ve ambalajları farklıdır.
Araç üreten ana firmaların montaj sırasında kullandığı tüm parçalar, tüketim malzemeleri ve araçlarda kullanılan aksesuarlar orjinal yedek parça sınıfına girmektedir. Bu kapsamda orjinal yedek parça seçimi yapılırken, piyasadaki kötü niyetli satışların önüne geçmek üzere çok dikkat edilmesi gerekir. Peki, orjinal yedek parça seçimi nasıl yapılır?

 

Mitsubishi Yedek Parça İstanbulMITSUBISHI COLT L200 L300 ASX LANCER CARISMA Orjinal Yedek Parça Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Orjinal yedek parça alırken, öncelikle aracınızın üreticisinin kullandığı parçalara dair bilgi edinmeniz gerekir. İhtiyacınız olan yedek parçaların aracınızın üretici firması tarafından belirlenen kalite sınırları içinde olup olmadığını kontrol etmek oldukça önemlidir. Orjinal olmayan yan sanayii ürünleri, orjinalleri ile bire bir görünebildiği için yanıltıcı olabilir. Örneğin, orjinal olmayan fren balataları orjinalinden çok daha kısa sürede aşınırken, yağ filtresi gerekli temizliği sağlayamadığı için motora zarar verebilir. Yan sanayi ürünü bir egzos takımı hem sizi daha fazla yakıt tüketimi maruz bırakır hem de gürültü kirliliğine yol açar. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz eşdeğer parçaların kullanımlarında herhangi bir tehlike bulunmamaktadır.
Orjinal yedek parçalar, taklitlerinin piyasa fiyatlarının üzerinde bir değere satılıyor olsalar da aracın ana parçalarına olan uyumu ve görevini yerine yüzde yüz getirmeleri dolayısıyla uzun dönemde daha avantajlıdırlar. Orjinal yedek parça tercih edilerek periyodik bakım süreci dışında ek harcamaların önüne geçilir. Aracın ana parçalarını uzun süre korunur; böylece daha kısa sürelerde yüksek maliyetlere yol açan istenmeyen arızalar yaşanmasının önüne geçilmiş olur.


MITSUBISHI COLT L200 L300 ASX LANCER CARISMA Birçok otomobil üreticisinin, yetkili bayileri ile teknik ve lojistik iletişim içerisinde olmasını sağlayan, resmi bir parça numaralandırma ve fiyatlandırma yazılımı vardır.
Bu yazılımlar içerisinde, spesifik bir ürün için sorgulama yapıldığında, aynı parça için, birden fazla referans numarası ve farklı fiyatlar gelebilir. Bunun sebebi, ülkemizde üretilen araçların büyük bölümünün, düşük yerli üretim yüzdesi ile montajına başlanması; sonrasında üretimin artan oranda yerlileştirilmesidir.
Otomobil üreticileri, artan rekabet koşullarına karşı, aynı parçayı birden fazla araç modelinde farklı numara ve fiyat ile kullanmaktadırlar (Interchangeable Parts). Örneğin, bir markanın ürettiği binek tipi aracın ön takım aksamı, yine o markanın ürettiği, farklı modeldeki hafif ticari bir araçta da kullanılabilmekte, ancak parça numaraları ve fiyatlandırma farklılaşmaktadır.
İlaveten; farklı otomobil markalarının ortaklaşa projelendirerek ürettikleri araçlarda, aynı parçalar, farklı referans ve fiyat ile satılmaktadırlar.

Karadeniz Otomotiv Büyükçekmece Gültur Sanayi Sitesi No:36/D-E kurulu mağazamızda, MITSUBISHI COLT L200 L300 ASX LANCER CARISMA marka araçların yedek parça satışını yapmaktayız.

 

Mitsubishi Yedek Parça Büyükçekmece Mitsubishi Yedek Parça İstanbul

İLETİŞİM

KAPIDA ÖDEME

ÖDEME SEÇENEKLERİ

 

0212 861 01 20 0532 397 64 40  0212 861 00 48  info@karadenizotoyedekparca.com
 
KARADENİZ OTO YEDEK PARÇA ÇATALCA YOLU ÜZERİ GÜLTUR 1 SANAYİ SİTESİ NO : 36D/36E MİMARSİNAN BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL TEL : 0212 861 01 20 FAKS : 0212 861 00 48 GSM : 0532 397 64 40 KARADENİZ OTOMOTİV

©2014 Karadeniz Oto Yedek Parça Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım ve Uygulama KYSOFT Web Hizmetleri